MAN, SÜRÜŞ EĞİTİMLERİ İLE MÜŞTERİLERİNİ DESTEKLİYOR: MAN’dan Türkiye’nin madencilik devine “Güvenli ve Ekonomik Sürüş Eğitimi

MAN, SÜRÜŞ EĞİTİMLERİ İLE MÜŞTERİLERİNİ DESTEKLİYOR: MAN’dan Türkiye’nin madencilik devine “Güvenli ve Ekonomik Sürüş Eğitimi”

MAN, ‘yaşam boyu iş ortağı’ olarak gördüğü müşterilerine sürüş eğitimleri ile destek olmaya devam ediyor. MAN ProfiDrive Akademisi eğitmenlerince verilen “Güvenli ve Ekonomik Sürüş Eğitimi” ile sürücülere, MAN araçlarından maksimum verimlilik ve performans alabilmelerinin püf noktaları anlatılıyor.
Bu kapsamda, 28-30 Mart tarihlerinde Türkiye’nin en önemli madencilik şirketlerinden Özkoyuncu Madencilik’teki MAN damper şoförlerine eğitim verildi. Şirketin, Kayseri Yahya’lıdaki maden sahasında gerçekleştirilen pratik ve uygulamalı eğitimlerde şoförlere; araçların teknik özelliklerinin yanı sıra ekonomik ve güvenli sürüş teknikleri gösterildi.

MAN, 7/24 destek prensibiyle satış sonrası hizmetlerde işletmelerin güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Araç üretip satmanın yanında, uzun yıllara dayanan güvenilir iş birlikleri ile müşterilerinin yanında olan MAN, sürüş eğitimleriyle de müşterilerini destekliyor. MAN ProfiDrive Akademisi’nin uzman eğitmenleri tarafından verilen eğitimler ile işletmelerin MAN araçlarından maksimum performans ve verimlilik almaları sağlanıyor.

Araç üzerinde uygulamalı ve pratik eğitimler verildi

Geçen yıl İETT iş birliği kapsamında İstanbul’daki şehir içi hatlarda çalışan ağır vasıta kadın şoförlere “Güvenli Sürüş Eğitimi” veren MAN ProfiDrive Akademisi’nin uzman eğitmenleri, bu kez de Türkiye’nin en büyük madencilik şirketlerinden Özkoyuncu Madencilik’te çalışan ağır vasıta şoförlerine eğitim verdi. Şirketin Kayseri Yahyalı’daki maden işletmesinde 28-30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen eğitimlerde MAN ProfiDrive eğitmeni Abdullah Kavrak tarafından, MAN damper şoförlerine araç üzerinde uygulamalı ve pratik eğitimler verildi. 3 bölümden oluşan eğitimlerde araçların teknik özelliklerinin yanı sıra ekonomik ve güvenli sürüş teknikleri gösterildi.MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Bölge Satış Yöneticisi Nurettin Aktemur’un da katıldığı eğitimlerde, firmanın 123 kişilik şantiye ekibine MAN araçlarının teknik özellikleri ve ileri sürüş tekniklerine dair sunum eşliğinde teorik bilgiler verildi.

“Türkiye’nin en büyük cevher üreticisiyiz”

Eğitimlerin şoförlere çok önemli katkılar sağladığını belirten Özkoyuncu Madencilik Şantiye Şefi Salih İloğlu, “Özkoyuncu Madencilik olarak, Türkiye’nin en büyük demir cevheri üreticisi konumunda bulunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana da 70 yılı aşkın bir süredir, kesintisiz olarak entegre demir çelik tesislerinde, demir cevheri temin ediyoruz. 10’a yakın açık ve kapalı üretim ocağımız var. Cevher zenginleştirme ve boyutlandırma tesislerimiz, gelişmiş analiz ve laboratuvar sistemlerimiz, makine bakim-onarım tesislerimiz ile entegre madenciliğin, makineleşmenin, teknolojik ilerlemenin Türkiye’deki öncü firmalarından bir tanesiyiz. İşletmemizde çalışanlarımıza değer veriyoruz. Onları, en önemli varlığımız olarak görüyoruz. Bu nedenle de İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarımızın odak noktasını oluşturuyor. Emniyetli bir iş ortamı yaratmanın ve devamlılığını sağlamanın yanında çalışanlarımızın gelişimlerine özel önem veriyoruz. MAN’ın iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz bu eğitimler de bu alandaki faaliyetlerimizin önemli bir parçasını oluşturuyor” dedi.

“MAN kamyonlarına güvenimiz tam”

Özkoyuncu Madencilik Makine Bakım/Onarım ve İkmal Şefi Mustafa Aygen de MAN kamyonlarına güvenlerinin tam olduğunu vurgulayarak, “MAN araçları, özellikle dayanıklılıkları ile öne çıkıyor. Projelerimizde de bir kamyon için en önemli şey dayanıklılık. Bununla beraber araçların yakıt tüketiminin daha az olması bizim için önemli bir avantaj sağlıyor. MAN kamyonlar, bu noktada tüm beklentilerimizi karşılıyor. Bu nedenle filomuzdaki araçların çoğunluğu MAN kamyonlarından oluşuyor. Önümüzdeki süreçte ise, filomuzdaki kamyonların tamamını MAN markasına dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu hacimdeki bir proje için MAN akıllı bir yatırım. Her şeyden önce MAN kamyonlarının işletme maliyetlerinde sağladığı avantajlar, bu yatırımı çok daha mantıklı hale getiriyor. MAN, aynı zamanda kalite ve servis hizmetleri açısından da rakiplerinden ayrılıyor. Böylesine büyük projelerde MAN kamyonları üstün nitelikleri ile bize önemli avantajlar sağlıyor” diye konuştu.

“Maksimum verimlilik almanın püf noktalarını anlatıyoruz”

MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Bölge Satış Yöneticisi Nurettin Aktemur ise, 28-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdikleri eğitimlerin çok verimli geçtiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “MAN olarak, sadece araç satmıyoruz, aynı zamanda satış sonrası hizmetlerimizle güvene dayalı uzun süreli iş birlikleri yapıyoruz. “Güvenli ve Ekonomik Sürüş Eğitimi” de bu iş birliklerimizin bir parçasını oluşturuyor. Bu eğitimler ile müşterilerimizin MAN araçlarından maksimum verimlilik ve performans alabilmelerinin püf noktalarını anlatıyoruz. Bugüne kadar da verdiğimiz eğitimlerde çok önemli geri dönüşler aldık. Özkoyuncu Madencilik de bizim uzun soluklu iş birliğine sahip olduğumuz önemli bir müşterimizdir. Şirketin Yahyalı’daki maden sahasında MAN ProfiDrive Akademisi’nden eğitmen arkadaşımız Abdullah KAVRAK ile beraber bu eğitimi gerçekleştirdik. Verdiğimiz eğitim gerek bizim açımızdan gerekse de madendeki şoför ve kademe çalışanları açısından çok faydalı geçti. MAN olarak, bundan sonra da müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”


MAKİMSAN filosunu MAN ile büyütüyor: 3 yılda 240 adet MAN ile gücüne güç kattı.
MAKİMSAN filosunu MAN ile büyütüyor: 3 yılda 240 adet MAN ile gücüne güç kattı.

Dünyanın en ileri mühendislik ve inşaat firmaları arasında yer alma hedefiyle çalışan MAKİMSAN, filosunu yeni MAN kamyon ve çekicilerle büyütmeye devam ediyor. Uluslararası taahhüt firması olarak, yurt içinde ve yurt dışında başarılı işlere imza atan MAKİMSAN, yeni araç yatırımı kapsamında filosuna 2022 yılı içerisinde 125 adet MAN kamyon ve çekici daha katıyor. 30 adet MAN TGS 18.470 BL SA GA TM çekici ve 14 adet MAN TGS 41.430 8x4 BB CH kamyondan oluşan ilk parti araç törenle firmaya teslim edildi. 2020 yılında 40 adet, 2021 yılında ise 75 adet MAN kamyon ve çekici alımı gerçekleştiren firma; böylece son 3 yılda satın aldığı 240 adet MAN ile markaya duyduğu güveni ortaya koydu.

Devamını Oku
Mescier Demir Çelik, filosundaki MAN sayısını iki yılda 25’e çıkardı

Türkiye demir çelik endüstrisinin güçlü firmaları Mescier Demir Çelik, 2022 yılı araç yatırımlarına yine MAN ile devam etti. Demir çelik endüstrisinde yurt içinin yanı sıra yurt dışında da başarıyla faaliyetlerini sürdüren Mescier Demir Çelik, yeni araç yatırımı kapsamında filosuna 15 adet MAN TGS 18.470 BL SA GA TM çekici kattı. Firma, böylece son iki yıldaki alımları ile filosundaki MAN araç sayısını 25’e çıkardı.

Devamını Oku