‘MAN’ın tekneler için ürettiği dijital ekran,‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülü aldı

‘MAN’ın tekneler için ürettiği dijital ekran,‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülü aldı

Mühendislik harikası deniz motorlarıyla farklı boylardaki tekneler için ideal çözümler sunan MAN’ın tekneler için ürettiği ekran, tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan ‘Red Dot Award’da ödüle layık görüldü. MAN’ın iSea ekranı; bu yıl 60 farklı ülkeden, 6500’den fazla ürünün değerlendirildiği yarışmada; “kompakt yapısı, zamandan bağımsız tasarım özelliği, fonksiyonelliği ve estetik görünümü” ile ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülünü kazandı.

Deniz motorları konusunda zengin ürün çeşitliliğiyle sektörde fark yaratan MAN motorları, teknelerde büyük kullanım kolaylığı sağlayan birçok motor elektroniğini tek bir ekranda buluşturdu. Motorları, ekranları ve kumanda kolları için ürettiği yeni motor elektroniğini de iSea ürün tanımı altında birleştirdi. Tekneler için 7 ve 5 inç’lik iki farklı boyutta özel üretilen iSea ekran, uluslararası tasarım yarışması ‘Red Dot Award’ ödülüne layık görüldü.

iSea ekranı, 6500 ürün arasından seçildi

Yoğun ilgi gören ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülleri için bu yıl da 60 ülkeden, 6500’ün üzerinde ürün için başvuruda bulunuldu. Önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 18 oranında başvuru artışı yaşanan yarışmada tüm ürünler; sahip oldukları estetik güzelliğinin yanı sıra kullanılan malzemeler, malzemelerin işlenme şekli, yüzey yapısı, ergonomi ve işlevsellik gibi çeşitli kriterlerle incelendi. 40 kişilik uzman jüri ekibinin, yoğun ve titiz değerlendirmelerinin sonucun MAN Motorları’nın iSea ekranı; “kompakt yapısı, zamandan bağımsız tasarım özelliği, fonksiyonelliği ve estetik görünümü” ile ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülüne hak kazandı.

7 adet fonksiyonu tek ekranda buluşturan modern kontrol paneli

Teknelerde büyük kullanım kolaylığı sağlayan ekran, tüm bileşenlerin gerek birbirleriyle gerekse harici sistemlerle yüksek bağlanabilirliğini sağlamasının yanı sıra motor çalışmasını, kumanda değerlerini, alarmları, başlatma/durdurma, video aktarımı ve daha birçok farklı fonksiyonu bir arada sunuyor. 7 adet çevre biriminin tek bir ekranda birleştirerek, tekne düzenli ve modern bir kontrol paneline sahip olmasını sağlayan iSea ekranda, akılı telefonlardaki IPS (In-Plane Switching) ekran teknolojisi kullanılıyor. Sade ve düşük kurulum derinliğiyle ön plana çıkan ekran, yüksek parlaklığa sahip cam yüzeyi ile kullanıcılara geniş görüş açısı sağlıyor. Basit menü yapısı, kaydırma hareketleriyle sezgisel bir kullanıma imkan tanıyan minimalist dokunmatik ekran, aynı zamanda sahip olduğu su geçirmeyen IP67 koruma sınıfı sayesinde güvenle kullanılabiliyor.


Yılın Kamyonu – The International Truck of the Year 2021’ “Kısaca en iyisi”: MAN TGX…
Yılın Kamyonu – The International Truck of the Year 2021’ “Kısaca en iyisi”: MAN TGX…

Yeni MAN TGX, “The International Truck of the Year 2021 (IToY) – 2021 Uluslararası Yılın Kamyonu” seçildi. Avrupa’nın en önemli 24 uzman kamyon dergisini temsil eden gazetecilerden oluşan jürinin belirlediği IToY Ödülü, ticari araç pazarındaki en prestijli ödüller arasında yer alıyor.

Devamını Oku
Yeni yatırımında da “MAN ile devam” diyen Tokgöz Beton, 5 adet TGS 41.400 mikser aldı
Yeni yatırımında da “MAN ile devam” diyen Tokgöz Beton, 5 adet TGS 41.400 mikser aldı

Kayseri’nin en büyük beton firmalarından Tokgöz Beton, yeni yatırımında da MAN’dan vazgeçmedi. Tokgöz Beton, filosunda hizmet veren MAN araçlarının performans ve yüksek yakıt tasarrufundan duyduğu memnuniyet doğrultusunda, 5 adet yeni TGS 41.400 mikser daha aldı. Her seferde 1 metreküp fazladan beton taşıyabilen yeni MAN TGS 41.400 mikserler, işletme maliyeti açısından da şirketlere çok önemli avantajlar sağlıyor.

Devamını Oku