MAN Yanında - MAN TGE’ler turizm ve servisçilerin de gözdesi konumunda

MAN TGE’ler turizm ve servisçilerin de gözdesi konumunda

Ağır ticari araçlarda bilinen MAN’ın geleneksel kalite ve güvencesini hafif ticari araçlar segmentine taşıyan MAN TGE, Türkiye’de büyük ilgi görmeye devam ediyor. MAN TGE, pazara yeni sunulan turizm ve servis versiyonları ile sektörden büyük beğeni ve talep topluyor.
100 kilometrede 9,5 litre ortalama yakıt sarfiyatı

MAN TGE’nin tek teker ürün gamında 19+1 okul ve servis araçlarının yanı sıra 16+1 okul, 16+1 normal ve geniş oturumlu servis ve turizm araçları da bulunuyor. Önlerde 235/65 R16 arkalarda ise 285/55 R16 ebatlarında lastik kullanılan tek teker araçlar, 75 litre yakıt deposu ve 100 kilometrede ortalama 9.5 litrelik düşük yakıt sarfiyatı ile pazarda verimlilik açısından da ön plana çıkıyor. MAN TGE’nin turizm ve servis versiyonları da, ileri teknolojiye sahip 2.0 litrelik TGE dizel motorlarıyla yakıt cimriliklerine karşın ürettiği 177 HP güç, 410 Nmtork değeri ile güçlü bir çekiş ve yüksek sürüş performansı sunuyor. MAN TGE, 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri de sunuyor.

Kalitesi, üstün nitelikleri ile konforlu ve güvenli yolculuk

MAN TGE turizm ve servis versiyonları, büyük bir titizlikle oluşturulmuş üst yapısıyla da sahip olduğu yüksek kalite, şoför ve yolculara sunduğu konfor standartları ile de fark yaratıyor. MAN TGE, MAN’ın bilinen Satış Sonrası Hizmetler kalite güvencesi ile de ‘yaşam boyu iş ortaklarına’ avantajlar sağlıyor.

Üst düzey konfor kalitesi ile öne çıkan MAN TGE VIP’de, güvenli ve ferah yolculuk deneyiminde şu özellikleri ile fark yaratıyor:

- Yatar mekanizmalı deri koltuklar, her koltuğa özel USB girişleri, koltuk arkasında telefon saklama gözü ve file.
- Üç noktalı, otomatik yükseklik ayarlı yolcu emniyet kemerleri.
- Dönüşe duyarlı sis farları, LED farlar, LED gündüz sürüş farları.
- 16+1 bagajlı ya da bagajsız ve 19+1 bagajsız oturma düzeni alternatifleri.
- App-Connect/Carplay bağlantılı, Bluetooth özellikli dokunmatik geniş ekranlı multimedya sistemi (geri görüş kamerası ile).
- Multifonksiyonel direksiyon.
- 270 derece açılabilen arka kapaklar.
- 2 renkli (mavi/beyaz) iç aydınlatmalar.
- Her yolcu üzerinde ayrı üflemeli gizli klima sistemi.
- 6 ileri manuel şanzıman ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri.
- ErgoComfot tipi hava süspansiyonlu (körüklü), yüksek konforlu sürücü koltuğu.


Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı

Yeni MAN Kamyon Nesli dijital sürücü mahalli sayesinde ünlü Red Dot Ödülleri’nden birisini aldı: Marka & İletişim Tasarım 2020. Gösterge ve kontrol unsurlarının biçimsel, fikirsel ve etkisel olarak uyumlu sürücü ve uygulama odaklı etkileşimi, 24 uluslararası jüriyi ikna etti.

Devamını Oku
MAN’ın 50 yıllık elektrikli otobüs tecrübesi Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ ile taçlandı
MAN’ın 50 yıllık elektrikli otobüs tecrübesi Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ ile taçlandı

Üstün Alman teknolojisini akılcı tasarım ve yarım asırlık tecrübe ile birleştiren MAN Truck & Bus, elektrikli otobüsü Lion's City E ile uluslararası tasarım yarışması Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ kazandı. Şehir içinde temiz havayı korumak ve gürültü ile mücadele etmek amacıyla 1970 yılında ilk elektrikli otobüsünü üreten MAN, o günden bu yana dizel motorların yanı sıra sürdürülebilir ve çevreci odaklı ürettiği doğalgazlı ve hibrid gibi alternatif tahrik sistemli otobüsleriyle sektörde kriterleri belirledi. Bugün otobüsleri dünyanın dört bir yanında kullanılan MAN, teknolojisi ve tasarımıyla herkesi kendine hayran bırakan Lion’s City E ile kentlerin büyüyen ulaşım filolarının emisyon ve yakıt tüketimini azaltmayı hedefliyor.

Devamını Oku