Taşımacılık sektörünün güçlü firması Cevat Logistics, 61 araçlık MAN yatırımının ilk grubunu teslim aldı

Taşımacılık sektörünün güçlü firması Cevat Logistics, 61 araçlık MAN yatırımının ilk grubunu teslim aldı

Türkiye’nin en büyük uluslararası karayolu taşıma filolarından biri olan Cevat Logistics, araç filosunu yeni MAN araçları ile güçlendirmeye devam ediyor. Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışıyla müşterilerine açık, şeffaf ve hızlı çözümler üreten Cevat Logistics, yeni araç yatırımı kapsamında filosuna 61 adet MAN katma kararı aldı. Firma, dev satın alma paketinin ilk grubu olan 10 adet MAN TGX 18.510 BLS 4x2, GX kabinli çekiciyi törenle teslim aldı.

İleri teknoloji, dayanıklılık, performans ve yüksek yakıt tasarrufuna sahip üstün nitelikli araçlarının yanı sıra satış sonrası hizmetleri ile müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olan MAN, geniş ürün yelpazesiyle pazarda fark yaratmaya devam ediyor. Sunduğu avantajlar ve sağladığı ayrıcalıklar-la birçok sektörün gözdesi olan MAN kamyon ve çekicileri, yeni araç yatırımlarında da başı çeki-yor.

MAN’ın yol arkadaşlığına duyduğu güvenle filosunu yeni MAN araçları ile güçlendiren son firma ise, yarım asrı aşan köklü geçmişiyle sektörün öncü firması Cevat Logistics oldu. Avrupa’dan Asya’ya yapılan taşımalarda lider konumda bulunan Cevat Logistics, 61 adetlik yeni araç yatırı-mında da yine MAN’ı tercih etti. Firma, dev satın alma paketinin ilk kısmı olan göz alıcı lansman rengi 10 adet MAN TGX 18.510 BLS 4x2, GX kabinli çekiciyi törenle teslim aldı.

Ankara Akyurt’taki MAN Tesislerinde düzenlenen teslimat törenine, Cevat Logistics Yönetim Ku-rulu Başkan Yardımcısı Dr. Niyazi İlhan ve Ankara Şube Müdürü Seyhan Uğur Gürbüz ile MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Karadeniz Bölge Satış Koordinatörü Ersoy Öksüz katıldı.

“Avrupa’nın en uç noktasından Hazar Denizi’ne kadar taşıma hizmeti veriyoruz”

Konuşmasında; Yönetim Kurulu Başkanları Cevat İlhan önderliğinde kaydettikleri istikrarlı büyü-me ile Türkiye’nin en büyük uluslararası karayolu taşıma filolarından birine sahip olduklarını vur-gulayan Dr. Niyazi İlhan, “Avrupa ve Asya arasında gerçekleştirilen karayolu taşımalarında lider Türk lojistik şirketi olarak, çok geniş bir coğrafyada operasyonlarımız sürüyor. Avrupa kıtasının en uç noktasından Asya’da Hazar Denizi’ne kadar taşıma hizmeti veriyoruz. Bu hizmetimizi de müş-terilerimizin talepleri ile doğru orantılı olarak tamamı özmalımız olan 170 aracımızla sağlıyoruz. Uluslararası karayolu taşımacılığında göstermiş olduğumuz istikrar ve başarıyı depolama ve yurt içi dağıtım alanında da gerçekleştirme konusunda hedeflerimiz var. Bu sebeple Ankara’da yirmi 25.000 metrekare kapalı depolama tesisini 2021 başı itibariyle hizmete aldık. Trabzon ve Geb-ze’de depo projelerimiz için inşaat çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Cevat Logistics ile olan uzun soluklu iş birliğimize yeni bir halka ekledik”

MAN Karadeniz Bölge Satış Koordinatörü Ersoy Öksüz ise, şunları söyledi: “MAN olarak, her ihtiyaca ideal çözümler sunan zengin donanım ve model çeşitliliğimizin yanında satış ve satış son-rası hizmetlerimizle daima müşterilerimizin yanında oluyoruz. Gerek araçlarımızın üstün nitelikleri gerekse sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışı da bizi pazarda tercih sebebi yapıyor. Cevat Logis-tics de markamızın araç ve hizmet kalitesine güvenen sektörün önde gelen firmalarından bir ta-nesidir. Kendileri ile uzun soluklu güvene dayalı bir iş birliğimiz var. Bu iş birliğimiz her yıl daha da artarak devam ediyor. Bugün de buna yeni bir halka eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kap-samda 61 araçlık dev bir yatırımın ilk grubu olan 10 adet MAN çekicinin teslimatını gerçekleştir-dik. Yeni araçlarımızın Cevat Logistics’e hayır olmasını diliyorum.”


Sektörün önde gelen firması Alışan Lojistik, filosunu Yılın Kamyonu ödüllü MAN TGX çekicilerle güçlendirdi
Sektörün önde gelen firması Alışan Lojistik, filosunu Yılın Kamyonu ödüllü MAN TGX çekicilerle güçlendirdi

MAN, IToY 2021 (Truck of the Year – Yılın Kamyonu) seçilen TGX serisi ile lojistik sektörünün gözdesi olmaya devam ediyor. Ulusal ve uluslararası pazardaki müşterilerine sunduğu inovatif, esnek ve entegre lojistik çözümleri ile 1985 yılından bu yana sektörün en önemli oyuncularından biri olan Alışan Lojistik A.Ş., yeni araç yatırımında, MAN’ı tercih etti. Özellikle Hızlı Tüketim Malları (FMCG) ve Kimyevi Maddeler Lojistiği alanındaki öncü çalışmaları ile dikkat çeken Alışan Lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda filosunu 10 adet MAN TGX 18.470 4X2 BL SA UY- ADR’li çekici ile güçlendirdi. Firma ayrıca araçlarla birlikte MAN’ın sunduğu Comfort Süper Mobilite Garanti dahil Bakım Paketi’ni de satın aldı.

Devamını Oku
Bolu, Düzce, Kaynaşlı lojistik merkezinde MAN rüzgarı esti: 3 firmaya 17 adet TGX 18,470 4x2 serisi çekici teslim edildi

Uluslararası lojistikte, hızlı teslimat ve özel proje taşımacılığı ile öne çıkan Bolu, Düzce, Kaynaşlı bölgesindeki yeni araç yatırımlarının tercihi MAN oldu. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., Türkiye’nin en önemli lojistik merkezlerinden biri olan bölgede birbiri ardına düzenlediği 3 ayrı törenle bölgede faaliyet gösteren Erpet Lojistik, Mavi Martı Lojistik ve Kayabey Trans Lojistik firmalarına toplam 17 adet TGX 18.470 serisi araç teslim etti.

Devamını Oku