MAN TGE MİNİBÜS

Toplu taşımada güvenilir aslan.

ÖNE ÇIKANLAR

MAN TGE Minibüs

Yükünüz ne olursa olsun, MAN TGE Panelvan kargosunu güvenli bir şekilde gideceği yere ulaştırır. 18,4 m³'e varan yükleme bölümünde her şey için yer bulunur.

Güvenli saklama bölmesi

Zeminde, yan duvarlarda, ayırma duvarında ve tavanın altında bulunan 14 taneye kadar bağlama halkası ve bağlama rayları, kargonuzun güvenli bir şekilde yerinde kalmasını sağlar.

Dikkatli asistanlar

Yalnızca yükün değil sürücünün de sağ salim gideceği yere ulaşması için MAN TGE size örn. çevre koruma, park yerinden çıkış ve yan rüzgâr asistanı gibi çok sayıda isteğe bağlı sürücü asistan ve güvenlik sistemi sunar.

Seyyar çalışma yeri

Sürücü çalışma yerinin ergonomik olması, mükemmel çevresel görüş, çeşitli şekillerde kullanılabilecek çok sayıda yükleme bağlantısı sayesinde MAN TGE seyyar bir çalışma yeri haline geliyor.

TGE MOTORLARI

75-130kW

Yorulmak bilmeyen çalışkan motor.

7/24 hizmet ve sürekli motivasyon: MAN TGE Panelvanda da son derece güvenilir ve sağlam olan dizel motorlarımız kullanılıyor. İster şehir içinde ister otoyolda veya ulaşılması güç arazilerde; motorlarımız sizi her yere götürür.

Çalışma performanslarının yüksek olması, yakıt tüketiminin düşük olması, yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve azami bakım aralıklarına sahip parçalar sayesinde kullanımı ekonomik ve işletme masrafları düşüktür. Motor ve şanzıman donanımlarını size nasıl uyarsa özgürce seçebilirsiniz. 75 kW ila 130 kW arasında performansa sahip motorlar, arabanızda çalışmanın ardından da yeterli güce sahip birini oturtmanıza imkân sağlar.

ARAÇ AYRINTILARI

MAN TGE, olağandışı ebatlarıyla göz dolduruyor. Panelvan olarak iki farklı aks mesafesi ve 18,4 m³'e varan bir hacim sunuyor. Aracın uzunluğu modele bağlı olarak 5986 mm ile 7391 mm arasında, yüksekliği ise 2355 mm ve azami 2835 mm arasında seçilebilmektedir. İsteğe bağlı römork bağlantısı yardımıyla 3,5 tona varan ağırlıklar hareket ettirilebilmektedir. İzin verilen toplam ağırlık 5,5 tona kadardır.

6 farklı sürüme sahip olan koltuklara isteğe göre dönme fonksiyonu da ilave edilebilmektedir. Sürümler "Standart" ile "ergoActive’’ arasında değişmektedir ve elektronik kumanda paneli, konforlu süspansiyon veya masaj fonksiyonu gibi özellikler sunmaktadır. AGR damgasıyla sertifikalı "ergoComfort" süspansiyonlu koltuk tüm MAN TGE modelleri için isteğe bağlı olarak temin edilebilmektedir ve çok rahat bir sürüş sunmaktadır.
Bu ışığın olduğu yerde gölgeye yer yoktur. İsteğe bağlı LED farlar, gün ışığı benzeri bir ışık yayarak görüşü iyileştirir ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca: uzun ömrü sayesinde daha güvenli çalışma sunar.
8 vitesli otomatik şanzımana sahip MAN TGE, verimli ve düşük yakıt tüketimi sağlayan bir sürüş sunar. Tork konvertörü sayesinde kalkış ve vites geçişlerinde yüksek konfor sağlar. Bu avantajını, dur-kalk trafiklerde seyrederken hissedeceksiniz. Her türlü gövde seçeneği ve farklı motor gücü seviyelerinde 8 vitesli otomatik şanzımanı seçebilirsiniz.
Gerçek bir nakliye örneği: Normal, yüksek veya çok yüksek tavan seçeneklerine göre TGE Panelvan 18,4 m³'e kadar hacim sunulabilmektedir. Sürücü koltuğu için çıkıntı yapmayan dikey ayırma duvarı, zeminde daha uzun yükler için altına yükleme imkânı, genişliğin tamamı kadar açılabilen sürgülü kapı, 14 taneye kadar bağlama halkası ve bağlama rayı sayesinde her türlü isteğiniz yerine getiriliyor. Ancak panelvanın öne çıkan özellikleri yalnızca olağan dışı ebatları, en iyi şekilde yüklenebilmesi ve sizin için gerekli özel parçaların hazırlanmasıyla sınırlı değil; doğrudan fabrika çıkışı olarak tedarik edilebilen çok sayıda üstyapı ve eklenti de mevcuttur. MAN TGE'yi kişisel ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilir ve altı Euro palete kadar donatabilirsiniz. Ayrıca açık kasalı kamyonetlerde ağır yüklerinizi hafifletir ve farklı boylarda, neredeyse tüm işleriniz için en uygun yükleme sunar.
İlk bakışta kendini belli eden, park halindeyken bile çekiciliğini koruyan ön bölümü ile o yalnızca VAN değil; o gerçek bir MAN!
Her açıdan hedefe kavuşturur. MAN TGE'de bulunan yeni nesil radyo navigasyon sistemleriyle her zaman doğru yolda olacaksınız. "MAN Media Van" radyo sistemi, örneğin bir USB arabirimine, bir SD kart yuvasına ve mobil telefonlar için Bluetooth bağlantısına sahiptir. "MAN Media Van Advanced" ise size ek olarak 20,8cm (8,0 inç) büyüklüğünde dokunmatik bir renkli ekran sunar. "MAN Media Van Navigation" navigasyon sistemiyle harita materyali bulunan SD kartın girdiği ikinci SD kart yuvası sayesinde bilinen yolların dışında da yolunuza güvenle devam edebilirsiniz.
Yeni MAN TGE, hangi havada olursa olsun doğru iklim koşullarını sağlar. Yarı otomatik Climatic klima sistemi, iç mekân sensörü sayesinde ortam sıcaklığını sürekli olarak sürücü kabininde istenen ısı derecesiyle eşitler. Climatronic sürücü, yolcular ve yükleme ve yolcu bölümü için 2/3 bölgeli bir sıcaklık ayarı imkânı sunar. Güneş ışınlarının şiddetini ve dış sıcaklığı algılayarak gerektiği kadar hava sağlar. Otomatik devridaim, hava kalitesi sensörü, tavan kaplamasında hava kanalı isteğe bağlı ilave ısıtıcılar, rahat bir iklim sağlar.
MAN TGE’nin yenilikçi depolama konsepti sayesinde; iş eldiveninden katlanır metreye kadar neredeyse her şey için bir yer bulunur. Depolama alanları, gözler ve saklama bölgelerini yeni MAN TGE'de tavan arasında, ön camın altında geniş torpido gözünün üstünde, kapılarda ve katlanır koltuğun altında bulabilirsiniz. Çiftli yolcu koltuklarının katlanır sırt dayanağı üzerinde de pratik eşya gözleri ve tutucular bulunur. Gösterge panelinde sürücü ve ön yolcu için iki bardak tutucu, iki USB yuvası ve iki (isteğe bağlı olarak üç) 12V priz bulunur. Böylece akıllı telefonunuzu şarj edebilir veya seyyar bir küllük kullanabilirsiniz.

GÜVENLİK

Yeni MAN TGE; fiyat farkıyla özel donanımlı olarak temin edilebilenlerle birlikte toplam 18 sürücü asistanı ve güvenlik sistemi sunmaktadır. Böylece size park işlemi sırasında yardımcı olan ve uygun sürüş konforu yaratan profesyonel bir yardımcıya sahip olursunuz.

TGE sizden önce düşünüyor.

MAN TGE bir engele yaklaşıyorsa ve sürücü tepki vermezse, standart olarak; acil durum fren asistanı sürücüyü uyarır ve acil bir durumda frene basar. Otomatik şanzımanla birlikte sistem, bir çarpışmayı önlemek için aracı otomatik olarak durdurur.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

Tek kabin

Çift kabin

Şeridinden çıkmayan MAN.

Araç farkına varılmadan bulunduğu şeridin dışına çıkarsa, aktif şerit takip asistanı aracı otomatik olarak aracı tekrar kendi şeridine yönlendirir. Sistem 65 km/s üzerindeki hızlarda otomatik olarak devreye girer ve kötü hava koşullarında veya görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda bile güvenilir şekilde çalışır.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

Tek kabin

Çift kabin

Trafiğe iyi tarafından bakın.

Her zaman bir şeyler vardır: Çevre koruma asistanı 16 ultrasonik sensörüyle çevrenizi izler ve direk, duvar ve hatta yayaları algılar. Park ederken veya manevra yaparken yolunuzun üzerinde bir şey varsa sistem görsel ve sesli bir alarmla uyarı yapar.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

Römorkun takipçisi.

Akıllı olan takip eder: Römork manevra sistemi, römorkla birlikte geriye doğru yaptığınız sürüşleri kolaylaştırır. Ayna değiştirme şalteri üzerinden bir joystick gibi römorkun hareket yönünü değiştirebilir ve istenen açıyı önceden belirleyebilirsiniz. Kulağa karmaşık geliyor. Ama değil.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

Direksiyonu çevirmenize bile gerek yok.

Eller yukarı! Bu bir park yeri! Park asistanı direksiyonun sıkıcı hareketlerini üstlenir ve MAN TGE'yi en dar yerlere bile park eder. Sadece gaza ve frene basmanız yeterlidir; bu şekilde gücünüzü gerçek işlere ayırabilirsiniz.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

Gözünüz arkada kalmasın

Rakiplerinizi rahatça geride bırakın. Park yerinden çıkış asistanıyla arkanızda neler olup bittiğini bilirsiniz. Park ederken size yardımcı olur ve geçen araçları izler. Kritik durumlarda park yerinden çıkış asistanı1) 5) sizin yerinize frenleme yapar ve hatta bunu tam frenlemeyle destekler.

Şurada mevcut:

Panelvan

Minibüs

MAN FİNANS

MAN TGE tek kabininiz için doğru finansman konseptini bulma konusunda size destek oluyoruz. İster finansman, finansal kiralama, isterse sigortalar veya ulaştırma hizmetleri olsun hiç fark etmez; finansal imkanlarınızı göz önünde bulunduruyor ve size özel hazırlanan çözümler sunuyoruz. Böylece siz de rekabet gücünüzü artırmış ve aynı zamanda likiditenizi de korumuş oluyorsunuz.

DETAYLI BİLGİ

MAN KAPSAMLI DESTEK

TGE tek kabininizin için bir çok özel üstyapı, profesyonel sürüş eğitimleri ve size planlama ve hesap güvenliği sağlayan servis sözleşmeleri sunuyoruz.

Ticari araç yetkinliği

MAN, yeni TGE ile müşteri odaklı kamyon ticaretini hafif ticari araç segmentine taşımaktadır. MAN uzun yıllara dayanan tecrübesi ve özel, nitelikli üstyapı üreticileriyle sıkı işbirliği sayesinde size işinize özel araç komple çözümleri sunmaktadır. MAN TGE'nizi isterseniz kaldırma platformlu veya itfaiye aracı olarak kullanın; siz ne istediğinizi söyleyin, nasıl olacağını biz biliriz.

Masrafları düşürün, performansı artırın

MAN ServiceContracts ihtiyaçlarınız için özel olarak hazırlanır. Servis ve muayane çalışmalarınız, aşınma onarımlarınız ve aracın tamamında yapılacak onarımlar için mutlak planlama ve hesap güvenliğinden yararlanabilirsiniz.

MAN ProfiDrive®

Kontrol sürücünün elinde: MAN ProfiDrive® profesyonel sürüş eğitimleriyle veriminizi artırın. Bu eğitimlerimizle MAN TGE tek kabininizdeki araç teknolojilerinin ve kumanda düzeneklerinin nasıl çalıştığını ve karayolu trafiğinde güvenliğinizi nasıl artırabileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitimlere git

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ: HER ZAMAN!

Size özel çözümlerle; en modern bakım ve zamanı kullanma yöntemleri, MAN Orijinal Parçaları ve Aksesuarları, özel servis sözleşmeleriyle önünüze çıkan tüm engelleri ortadan kaldırıyoruz.

DETAYLI BİLGİ

DETAYLI BİLGİ İÇİN 444 4 626