MAN Yanında - Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı

Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı

Yeni MAN Kamyon Nesli dijital sürücü mahalli sayesinde ünlü Red Dot Ödülleri’nden birisini aldı: Marka & İletişim Tasarım 2020. Gösterge ve kontrol unsurlarının biçimsel, fikirsel ve etkisel olarak uyumlu sürücü ve uygulama odaklı etkileşimi, 24 uluslararası jüriyi ikna etti.
  • Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı
  • Red Dot Jürisi sürücü ve uygulama odaklı gösterge ve işletim kavramından ikna oldu
  • MAN yeni kamyon neslini geliştirirken 700’den fazla sürücünün geri bildiriminden faydalandı

Red Dot Kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, "Red Dot Ödülü kazananlarını başarıları nedeniyle içtenlikle kutluyorum. Bu payeyi kazanarak yaptıkları işin yüksek tasarım kalitesine sahip olduğunu kanıtladılar. İnandırıcı performansları sayesinde zorlu uluslararası katılımcıların olduğu bir alanda en tepeye yerleştiler ve kendileriyle ve başarılarıyla gurur duymayı hak ettiler” dedi.

MAN Truck & Bus Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Andreas Tostmann, “MAN yeni kamyon neslini geliştirirken sürücünün işe dâhil olması gerektiği ve dikkatlerin üzerinde toplandığı odak noktası olacağı işin en başından belliydi. Çünkü biz bir üretici olarak sadece bu yolla sürücülerin gerçekte neye ihtiyacı olduğunu bilebiliriz. Müşterilerden ve ticari medyadan sayısız olumlu geribildirim aldık ve bu büyük ödülü kazanmak bir kez daha doğru yolda olduğumuzu kanıtladı” diye konuştu.

MAN, yeni kamyon neslini geliştirirken çeşitli model, sürücü simülasyonları ve deneme pisti çalışmalarına 700’ün üzerinde sürücüyü de dâhil etti ve böylece kullanıcının ihtiyaçlarını sürücü mahallinin tasarımına kattı.

Bu, üç bağımsız çalıştırılabilir sistemle ortaya kondu: Bir yanda gösterge paneli, diğer yanda 12,3 inç (31.242 cm) boyutunda göstergesiyle bilgi-eğlence ve navigasyon sistemi ile yenilikçi MAN SmartSelect kontrol ünitesi ve üçüncü bir sistem olarak, yatak alanından konfor ve eğlence işlevlerini kontrol edebilmek amacıyla dâhili uzaktan kumanda. Her sistem kendi kamyona-özgü kontrol mantığına sahiptir ve aynı zamanda aracın diğer tüm sistemleriyle etkileşim halindedir.

En yeni ve uygun tasarım kriterleriyle tasarlanmış sürücü mahalli, sürücünün Yeni Nesil MAN Kamyonun sayısız yardım ve konfor işlevini sezgisel olarak idare etmesini ve böylece aracını güvenle ve verimli bir şekilde kullanmasını mümkün kılmaktadır. Tüm operasyon unsurları sürücünün dikkatini yolda olan bitene vermesine engel olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Gösterge ve operasyon bölümleri birbirinden ayrılmıştır ve böylece görsel bilgi yol görüş çizgisine mümkün olduğu kadar yakınlaştırılmıştır. Ayrıca, tüm kontroller rahat bir oturma pozisyonuyla ulaşılabilecek kadar yakındır. Bunun bir örneği, çevir ve bas fonksiyonuyla bilgi-eğlence ve navigasyon menüsünü kullanırken gözleri yoldan ayırma ihtiyacını en aza indiren MAN SmartSelect’tir.

Yeni Nesil MAN Kamyon’un sürücü mahallinin geliştirilmesindeki bir diğer kilit unsur da yaş, profesyonel tecrübe ya da teknik konulara yakınlığa bakmaksızın her sürücüye çabucak aynı yüksek seviyede kullanım rahatlığı sunmak olmuştur. Yeni Nesil MAN Kamyon, iyi düşünülmüş ve uygulama odaklı sürücü mahalliyle kamyon sürücüsünün günlük iş yaşamını kolaylaştırmaya kalıcı bir katkıda bulunmaktadır.

Red Dot Tasarım Ödülü hakkında:

Red Dot Tasarım Ödülü, tasarım alanındaki çeşitliliğe profesyonel olarak değer biçebilmek amacıyla üç disipline ayrılmıştır: Red Dot Ödülü: Ürün Tasarım, Red Dot Ödülü: Marka & İletişim Tasarımı, Red Dot Ödülü: Tasarım Konsepti. 18,000’den fazla başvuru ile Red Dot Ödülü dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından birisidir. 1955’te bir jüri günün en iyi tasarımlarını değerlendirmek için ilk kez toplandı. 1990’larda Red Dot CEO’su Prof. Dr. Peter Zec ödülün adını ve markasını geliştirdi. O zamandan beri peşinden koşulan “Red Dot” payesi, üstün tasarım kalitesinin saygıdeğer uluslararası damgası olmuştur. Ödül kazananlar yıllıklarda, müzelerde ve çevrimiçi olarak takdim edilmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.red-dot.de
URL: https://press.mantruckandbus.com/new-man-truck-generation-drivers-workplace-wins-in-the-red-dot-award/


MAN’ın 50 yıllık elektrikli otobüs tecrübesi Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ ile taçlandı
MAN’ın 50 yıllık elektrikli otobüs tecrübesi Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ ile taçlandı

Üstün Alman teknolojisini akılcı tasarım ve yarım asırlık tecrübe ile birleştiren MAN Truck & Bus, elektrikli otobüsü Lion's City E ile uluslararası tasarım yarışması Automotive Brand Contest ‘Tasarım Ödülü’ kazandı. Şehir içinde temiz havayı korumak ve gürültü ile mücadele etmek amacıyla 1970 yılında ilk elektrikli otobüsünü üreten MAN, o günden bu yana dizel motorların yanı sıra sürdürülebilir ve çevreci odaklı ürettiği doğalgazlı ve hibrid gibi alternatif tahrik sistemli otobüsleriyle sektörde kriterleri belirledi. Bugün otobüsleri dünyanın dört bir yanında kullanılan MAN, teknolojisi ve tasarımıyla herkesi kendine hayran bırakan Lion’s City E ile kentlerin büyüyen ulaşım filolarının emisyon ve yakıt tüketimini azaltmayı hedefliyor.

Devamını Oku
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Corona Virüsü'ne karşı, tüm şubelerimizde hijyen önlemleri alınmaya devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Corona Virüsü'ne karşı, tüm şubelerimizde hijyen önlemleri hız kesmeden devam ediyor. Duyarlı Çalışanlarımıza ve tüm yolcularımıza, sürücülerimize sağlıklı günler dileriz..

Devamını Oku