MAN TGE MİNİBÜS

MAN TGE MİNİBÜS

6 farklı sürüme sahip olan koltuklara isteğe göre dönme fonksiyonu da ilave edilebilmektedir. Sürümler “Standart” ile “ergoActive’’ arasında değişmektedir ve elektronik kumanda paneli, konforlu süspansiyon veya masaj fonksiyonu gibi özellikler sunmaktadır. AGR damgasıyla sertifikalı “ergoComfort” süspansiyonlu koltuk tüm MAN TGE modelleri için isteğe bağlı olarak temin edilebilmektedir ve çok rahat bir sürüş sunmaktadır.

Bu ışığın olduğu yerde gölgeye yer yoktur. İsteğe bağlı LED farlar, gün ışığı benzeri bir ışık yayarak görüşü iyileştirir ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca: uzun ömrü sayesinde daha güvenli çalışma sunar.

8 vitesli otomatik şanzımana sahip MAN TGE, verimli ve düşük yakıt tüketimi sağlayan bir sürüş sunar. Tork konvertörü sayesinde kalkış ve vites geçişlerinde yüksek konfor sağlar. Bu avantajını, dur-kalk trafiklerde seyrederken hissedeceksiniz. Her türlü gövde seçeneği ve farklı motor gücü seviyelerinde 8 vitesli otomatik şanzımanı seçebilirsiniz.

Konfor Tipi Yolcu Koltukları

MAN TGE Minibüs yükseklik ayarlı, üç nokta emniyet kemerli, yatay tutamak, ergonomik kolçak, telefon koyma gözü, saklama fileli ve geriye yatma özellikli yolcu koltukları ile size konforuna doyamayacağınız bir yolculuk yaşatıyor.

İlk bakışta kendini belli eden, park halindeyken bile çekiciliğini koruyan ön bölümü ile o yalnızca VAN değil; o gerçek bir MAN!

Her açıdan hedefe kavuşturur. MAN TGE’de bulunan yeni nesil radyo navigasyon sistemleriyle her zaman doğru yolda olacaksınız. “MAN Media Van” radyo sistemi, örneğin bir USB arabirimine, bir SD kart yuvasına ve mobil telefonlar için Bluetooth bağlantısına sahiptir. “MAN Media Van Advanced” ise size ek olarak 20,8cm (8,0 inç) büyüklüğünde dokunmatik bir renkli ekran sunar. “MAN Media Van Navigation” navigasyon sistemiyle harita materyali bulunan SD kartın girdiği ikinci SD kart yuvası sayesinde bilinen yolların dışında da yolunuza güvenle devam edebilirsiniz.

Yeni MAN TGE, hangi havada olursa olsun doğru iklim koşullarını sağlar. Yarı otomatik Climatic klima sistemi, iç mekân sensörü sayesinde ortam sıcaklığını sürekli olarak sürücü kabininde istenen ısı derecesiyle eşitler. Climatronic sürücü, yolcular ve yükleme ve yolcu bölümü için 2/3 bölgeli bir sıcaklık ayarı imkânı sunar. Güneş ışınlarının şiddetini ve dış sıcaklığı algılayarak gerektiği kadar hava sağlar. Otomatik devridaim, hava kalitesi sensörü, tavan kaplamasında hava kanalı isteğe bağlı ilave ısıtıcılar, rahat bir iklim sağlar.

Yolcu Bölümünde Gizli Klima Sistemi ve Geniş İç Hacim Sağlayan ABS İç Trimler
MAN TGE Minibüs, yolcu koltuklarının her bir sırasının üst bölümünde yer alan üfleçler sayesinde, klimadaki havayı kabin içerisine homojen bir şekilde dağıtan yeterli bir klima sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca, kumaş kaplı ABS tavan ve yan iç trimlerin tasarımı yolcularına geniş ve ferah bir iç donanım sağlamaktadır.

MAN TGE’nin yenilikçi depolama konsepti sayesinde; iş eldiveninden katlanır metreye kadar neredeyse her şey için bir yer bulunur. Depolama alanları, gözler ve saklama bölgelerini yeni MAN TGE’de tavan arasında, ön camın altında geniş torpido gözünün üstünde, kapılarda ve katlanır koltuğun altında bulabilirsiniz. Çiftli yolcu koltuklarının katlanır sırt dayanağı üzerinde de pratik eşya gözleri ve tutucular bulunur. Gösterge panelinde sürücü ve ön yolcu için iki bardak tutucu, iki USB yuvası ve iki (isteğe bağlı olarak üç) 12V priz bulunur. Böylece akıllı telefonunuzu şarj edebilir veya seyyar bir küllük kullanabilirsiniz.

Öne Çıkanlar

MAN TGE Minibüs

Yükünüz ne olursa olsun, MAN TGE Panelvan kargosunu güvenli bir şekilde gideceği yere ulaştırır. 18,4 m³’e varan yükleme bölümünde her şey için yer bulunur.

Güvenli Saklama Bölmesi

Zeminde, yan duvarlarda, ayırma duvarında ve tavanın altında bulunan 14 taneye kadar bağlama halkası ve bağlama rayları, kargonuzun güvenli bir şekilde yerinde kalmasını sağlar.

Dikkatli Asistanlar

Yalnızca yükün değil sürücünün de sağ salim gideceği yere ulaşması için MAN TGE size örn. çevre koruma, park yerinden çıkış ve yan rüzgâr asistanı gibi çok sayıda isteğe bağlı sürücü asistan ve güvenlik sistemi sunar.

Seyyar Çalışma Yeri

Sürücü çalışma yerinin ergonomik olması, mükemmel çevresel görüş, çeşitli şekillerde kullanılabilecek çok sayıda yükleme bağlantısı sayesinde MAN TGE seyyar bir çalışma yeri haline geliyor.

TGE MOTORLARI

7/24 hizmet ve sürekli motivasyon: MAN TGE Panelvanda da son derece güvenilir ve sağlam olan dizel motorlarımız kullanılıyor. İster şehir içinde ister otoyolda veya ulaşılması güç arazilerde; motorlarımız sizi her yere götürür.

75-130kW

Yorulmak bilmeyen çalışkan motor.

Çalışma performanslarının yüksek olması, yakıt tüketiminin düşük olması, yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve azami bakım aralıklarına sahip parçalar sayesinde kullanımı ekonomik ve işletme masrafları düşüktür. Motor ve şanzıman donanımlarını size nasıl uyarsa özgürce seçebilirsiniz. 75 kW ila 130 kW arasında performansa sahip motorlar, arabanızda çalışmanın ardından da yeterli güce sahip birini oturtmanıza imkân sağlar.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ: HER ZAMAN!

Size özel çözümlerle; en modern bakım ve zamanı kullanma yöntemleri, MAN Orijinal Parçaları ve Aksesuarları, özel servis sözleşmeleriyle önünüze çıkan tüm engelleri ortadan kaldırıyoruz.

GÜVENLİK

Yeni MAN TGE; fiyat farkıyla özel donanımlı olarak temin edilebilenlerle birlikte toplam 18 sürücü asistanı ve güvenlik sistemi sunmaktadır. Böylece size park işlemi sırasında yardımcı olan ve uygun sürüş konforu yaratan profesyonel bir yardımcıya sahip olursunuz.

ACİL FREN DESTEK SİSTEMİ EBA

TGE sizden önce düşünüyor.

MAN TGE bir engele yaklaşıyorsa ve sürücü tepki vermezse, standart olarak; acil durum fren asistanı sürücüyü uyarır ve acil bir durumda frene basar. Otomatik şanzımanla birlikte sistem, bir çarpışmayı önlemek için aracı otomatik olarak durdurur.

AKTİF ŞERİT TAKİP SİSTEMİ

Şeridinden çıkmayan MAN.

Araç farkına varılmadan bulunduğu şeridin dışına çıkarsa, aktif şerit takip asistanı aracı otomatik olarak aracı tekrar kendi şeridine yönlendirir. Sistem 65 km/s üzerindeki hızlarda otomatik olarak devreye girer ve kötü hava koşullarında veya görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda bile güvenilir şekilde çalışır.

ÇEVRE KORUMA ASİSTANI

Trafiğe iyi tarafından bakın.

Her zaman bir şeyler vardır: Çevre koruma asistanı 16 ultrasonik sensörüyle çevrenizi izler ve direk, duvar ve hatta yayaları algılar. Park ederken veya manevra yaparken yolunuzun üzerinde bir şey varsa sistem görsel ve sesli bir alarmla uyarı yapar.

RÖMORK MANEVRA ASİSTANI

Römorkun takipçisi.

Akıllı olan takip eder: Römork manevra sistemi, römorkla birlikte geriye doğru yaptığınız sürüşleri kolaylaştırır. Ayna değiştirme şalteri üzerinden bir joystick gibi römorkun hareket yönünü değiştirebilir ve istenen açıyı önceden belirleyebilirsiniz. Kulağa karmaşık geliyor. Ama değil.

PARK ETME ASİSTANI

Direksiyonu çevirmenize bile gerek yok.

Eller yukarı! Bu bir park yeri! Park asistanı direksiyonun sıkıcı hareketlerini üstlenir ve MAN TGE’yi en dar yerlere bile park eder. Sadece gaza ve frene basmanız yeterlidir; bu şekilde gücünüzü gerçek işlere ayırabilirsiniz.

PARK YERİNDEN ÇIKIŞ ASİSTANI

Gözünüz arkada kalmasın

Rakiplerinizi rahatça geride bırakın. Park yerinden çıkış asistanıyla arkanızda neler olup bittiğini bilirsiniz. Park ederken size yardımcı olur ve geçen araçları izler. Kritik durumlarda park yerinden çıkış asistanı1) 5) sizin yerinize frenleme yapar ve hatta bunu tam frenlemeyle destekler.