TGE

Detaylı İnceleme

VAN sahibi olmanın ayrıcalıkları; Yeni MAN TGE sadece bir Van değil, aynı zamanda gündelik hayatınızdaki güvenilir iş ortağınızdır. Potansiyeli, yalnızca işlevselliğiyle bile açığa çıkmaktadır. Yükleme bölümünün olağan üstü genişliği veya sürücü mahallindeki sayısız eşya gözü ile üst düzey konfor sunmaktadır.

MAN TGE Modellerimiz ile ilgili detaylı inceleme yapabilirsiniz. İnceleme yapmak için tıklayınız.

MAN TGE 360 İnceleyin...

6 farklı sürüme sahip olan koltuklara isteğe göre dönme fonksiyonu da ilave edilebilmektedir. Sürümler “Standart” ile “ergoActive’’ arasında değişmektedir ve elektronik kumanda paneli, konforlu süspansiyon veya masaj fonksiyonu gibi özellikler sunmaktadır. AGR damgasıyla sertifikalı “ergoComfort” süspansiyonlu koltuk tüm MAN TGE modelleri için isteğe bağlı olarak temin edilebilmektedir ve çok rahat bir sürüş sunmaktadır.

Bu ışığın olduğu yerde gölgeye yer yoktur. İsteğe bağlı LED farlar, gün ışığı benzeri bir ışık yayarak görüşü iyileştirir ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca: uzun ömrü sayesinde daha güvenli çalışma sunar.

8 vitesli otomatik şanzımana sahip MAN TGE, verimli ve düşük yakıt tüketimi sağlayan bir sürüş sunar. Tork konvertörü sayesinde kalkış ve vites geçişlerinde yüksek konfor sağlar. Bu avantajını, dur-kalk trafiklerde seyrederken hissedeceksiniz. Her türlü gövde seçeneği ve farklı motor gücü seviyelerinde 8 vitesli otomatik şanzımanı seçebilirsiniz.

Gerçek bir nakliye örneği: Normal, yüksek veya çok yüksek tavan seçeneklerine göre TGE Panelvan 18,4 m³’e kadar hacim sunulabilmektedir. Sürücü koltuğu için çıkıntı yapmayan dikey ayırma duvarı, zeminde daha uzun yükler için altına yükleme imkânı, genişliğin tamamı kadar açılabilen sürgülü kapı, 14 taneye kadar bağlama halkası ve bağlama rayı sayesinde her türlü isteğiniz yerine getiriliyor. Ancak panelvanın öne çıkan özellikleri yalnızca olağan dışı ebatları, en iyi şekilde yüklenebilmesi ve sizin için gerekli özel parçaların hazırlanmasıyla sınırlı değil; doğrudan fabrika çıkışı olarak tedarik edilebilen çok sayıda üstyapı ve eklenti de mevcuttur. MAN TGE’yi kişisel ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilir ve altı Euro palete kadar donatabilirsiniz. Ayrıca açık kasalı kamyonetlerde ağır yüklerinizi hafifletir ve farklı boylarda, neredeyse tüm işleriniz için en uygun yükleme sunar.

İlk bakışta kendini belli eden, park halindeyken bile çekiciliğini koruyan ön bölümü ile o yalnızca VAN değil; o gerçek bir MAN!

Her açıdan hedefe kavuşturur. MAN TGE’de bulunan yeni nesil radyo navigasyon sistemleriyle her zaman doğru yolda olacaksınız. “MAN Media Van” radyo sistemi, örneğin bir USB arabirimine, bir SD kart yuvasına ve mobil telefonlar için Bluetooth bağlantısına sahiptir. “MAN Media Van Advanced” ise size ek olarak 20,8cm (8,0 inç) büyüklüğünde dokunmatik bir renkli ekran sunar. “MAN Media Van Navigation” navigasyon sistemiyle harita materyali bulunan SD kartın girdiği ikinci SD kart yuvası sayesinde bilinen yolların dışında da yolunuza güvenle devam edebilirsiniz.

Yeni MAN TGE, hangi havada olursa olsun doğru iklim koşullarını sağlar. Yarı otomatik Climatic klima sistemi, iç mekân sensörü sayesinde ortam sıcaklığını sürekli olarak sürücü kabininde istenen ısı derecesiyle eşitler. Climatronic sürücü, yolcular ve yükleme ve yolcu bölümü için 2/3 bölgeli bir sıcaklık ayarı imkânı sunar. Güneş ışınlarının şiddetini ve dış sıcaklığı algılayarak gerektiği kadar hava sağlar. Otomatik devridaim, hava kalitesi sensörü, tavan kaplamasında hava kanalı isteğe bağlı ilave ısıtıcılar, rahat bir iklim sağlar.

MAN TGE’nin yenilikçi depolama konsepti sayesinde; iş eldiveninden katlanır metreye kadar neredeyse her şey için bir yer bulunur. Depolama alanları, gözler ve saklama bölgelerini yeni MAN TGE’de tavan arasında, ön camın altında geniş torpido gözünün üstünde, kapılarda ve katlanır koltuğun altında bulabilirsiniz. Çiftli yolcu koltuklarının katlanır sırt dayanağı üzerinde de pratik eşya gözleri ve tutucular bulunur. Gösterge panelinde sürücü ve ön yolcu için iki bardak tutucu, iki USB yuvası ve iki (isteğe bağlı olarak üç) 12V priz bulunur. Böylece akıllı telefonunuzu şarj edebilir veya seyyar bir küllük kullanabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ: HER ZAMAN!

Size özel çözümlerle; en modern bakım ve zamanı kullanma yöntemleri, MAN Orijinal Parçaları ve Aksesuarları, özel servis sözleşmeleriyle önünüze çıkan tüm engelleri ortadan kaldırıyoruz.

GÜVENLİK

Yeni MAN TGE; fiyat farkıyla özel donanımlı olarak temin edilebilenlerle birlikte toplam 18 sürücü asistanı ve güvenlik sistemi sunmaktadır. Böylece size park işlemi sırasında yardımcı olan ve uygun sürüş konforu yaratan profesyonel bir yardımcıya sahip olursunuz.

ACİL DURUM FREN ASİSTANI

TGE sizden önce düşünüyor.

MAN TGE bir engele yaklaşıyorsa ve sürücü tepki vermezse, standart olarak; acil durum fren asistanı sürücüyü uyarır ve acil bir durumda frene basar. Otomatik şanzımanla birlikte sistem, bir çarpışmayı önlemek için aracı otomatik olarak durdurur.

AKTİF ŞERİT TAKİP SİSTEMİ

Şeridinden çıkmayan MAN.

Araç farkına varılmadan bulunduğu şeridin dışına çıkarsa, aktif şerit takip asistanı aracı otomatik olarak aracı tekrar kendi şeridine yönlendirir. Sistem 65 km/s üzerindeki hızlarda otomatik olarak devreye girer ve kötü hava koşullarında veya görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda bile güvenilir şekilde çalışır.

YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ

Gerçek bir aslan asla pes etmez.

Bu sistem, sürücünün yorgunluğundan kaynaklı olarak normal sürüş karakteristiğindeki sapmaları tespit eder ve sürücüye mola vermesi için sesli ve görsel bir sinyal gönderir.

ÇOKLU ÇARPIŞMA FRENİ

Önlemini alan bir aslan

Olası bir çarpışma tespit edildiğinde, birden fazla kazanın önlenmesi adına bu sistem, aracın tam fren yapmasını sağlar.

YOKUŞ TIRMANMA ASİSTANI

Bir van’dan daha fazlası

Bu sistem, aracın geriye doğru kaymasını önleyerek otomatik olarak yokuşta kalkışı destekler.

ABS VE ESP

Tekerleri kontrollü frenle aracın kaymasını önle

Elektronik denge kontrolü (ESP), kilitlenmeyi önleyici fren sistemine (ABS) bir eklentidir. Elektronik olarak kontrol edilen bu sürücü destek sistemi, tekerleği uygun bir şekilde frenleyerek aracın kaymasını engeller.

YAN RÜZGAR ASİSTANI

Her koşulda ayakta

Bu sistem, yan taraftan gelen rüzgar olması veya yana doğru eğimli bir yolda sürüş olması durumunda MAN TGE’yi güvenli bir şekilde şeridinde tutar.