MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi

MAN Truck & Bus, Bilbao’da tanıttığı yeni nesil kamyon ve çekicileri ile standartları yeniden belirledi

– Yeni nesil MAN kamyon ve çekiciler, sürücü oryantasyonu, yardımcı sistemler ve dijital ağ oluşturmada standartları belirliyor
– Yakıt tüketimi yüzde sekize kadar düşürüldü ve CO2 emisyonu ciddi oranda azaltıldı
– Yeni geliştirilmiş dönüş yardımı da dahil olmak üzere yardım sistemleri yol güvenliğini artırıyor
– MAN istikrarlı bir şekilde “Simplifying Business” uygulamasına yeni kamyon neslini dahil ediyor.

 

MAN Truck & Bus, son 20 yıl içinde ilk kez tamamen yenilediği yeni nesil kamyon ve çekicilerini, 10 Şubat 2020’de İspanya’nın Bilboa kentinde yapılan muhteşem bir prömiyer ile tüm dünyaya tanıttı.

Ulaştırma endüstrisinin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen yeni nesil MAN kamyon ve çekicileri, diğer nitelikleri ile birlikte özellikle yardımcı sistemler, sürücü oryantasyonu ve dijital ağ oluşturma alanlarında da yeni standartları belirliyor.

Yeni nesil kamyon ve çekicileri, MAN Truck & Bus’ın araç üreticisinden akıllı ve sürdürülebilir ulaştırma çözümleri sağlayıcısına evrilmesini de temsil ediyor.

Yeni jenerasyon MAN kamyon ve çekiciler, yüzde sekiz yakıt tasarrufu ile sunduğu ekonomik avantajın yanı sıra CO2 oranlarında da ciddi düşüş sağlıyor.

Yeni geliştirilmiş dönüş yardımı, şehir trafiğinde ciddi kazaları önlüyor. Şerit değiştirme asistanı yan şeritlerdeki araçlar konusunda sürücüyü uyarıyor.

MAN, yeni nesil kamyon ve çekicilerin geliştirilmesine, ilk günden beri müşterileri ve sürücüleri de dahil ederek, onların ihtiyaçları ile bunlara yönelik en ideal çözümleri yeni araçlarına da taşıdı.

MAN’ın yeni nesil kamyon ve çekici portföyü: her uygulama için doğru çözümler sunuyor

MAN, yeni nesil kamyon ve çekicilerini geliştirirken sürekli olarak sürücülere ve ulaştırma görevlerine odaklandı. Sonuç, her ulaştırma görevini en uygun biçimde yerine getiren bir ürün portföyü oldu.

– 7.5 tondan 41 tona TGL, TGM, TGS ve TGX model serisi
– Sekiz farklı yeni kabin
– Her sektör için doğru şasi

Her ulaştırma görevinin kendine özgü güçlükleri vardır. Uluslararası uzun yol taşımacılığında bir kamyon ya da çekici, sadece yakıt tasarrufu ve rahat, yormayan sürüş için ergonomik operasyon değil, aynı zamanda dinlenme ve uyuma alanı için de uygun bir konsept sunmalıdır. Bu, sürücülerin molalarda ideal şekilde tazelenmelerini mümkün kılmaktadır. Çünkü onlar, ancak tamamen dinlendiklerinde kamyonlarını trafikte güvenli çevre dostu bir şekilde sürmeye odaklanabilirler. Trafik sıkışıklıklarında yarı otomatik sürüş ya da dönüş yardımı özelliği gibi yardım sistemleri, ek destek sağlamaktadır. Operatörler için güvenlik, sadece uzun yolda değil, inşaat sahalarında ve dağıtım ağlarında da kilit önemdedir. İyi görüş ve önemli sürüş bilgilerinin en uygun şekilde göstergelerde yer alması, şehiriçi sürüşlerde, zorlu inşaat sahalarında ya da hüner isteyen teslimat noktalarında hayati önem taşımaktadır. Şehiriçi dağıtım taşımacılığının günlük rutininin bir parçası olarak ya da belediye hizmetlerini yerine getirirken araç kabinine sık sık girip çıkmanın ergonomisi de, bir başka kilit özelliktir. İster üç yana devirmeli damper ya da kaydırılabilir damper, isterse frigo kasa veya çöp toplama aracı olsun yerine getirilecek taşımacılık görevi için doğru gövdeyi seçmek de önemlidir. Çünkü araç şasisi, en faydalı teknik ve elektronik arayüzleri sunmalıdır. Özellikle, uygun güç aktarma organları tasarımı, sürücü ve aracın taşımacılık görevini randımanlı ve göreve uygun bir şekilde yerine getirmesini garantilemekte kilit önemdedir. MAN, her seferinde en uygun çözümü sunmak amacıyla yeni ürün gamını, farklı taşımacılık sektörlerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak ve karşılaşılan görevleri yerine getirebilmek amacıyla modüler formda tasarladı.