Çünkü Çevreci

Çünkü Çevreci

Çünkü Çevreci

Güç, performans, verimlilik dilimizden düşmüyor. Peki ya ciğerlerimiz? Gelecek nesillere nasıl bir çevre bırakacağız?

Ne mutlu ki, 1988 yılında Avrupa’da yürürlüğe giren Euro normu ile havaya karışan egzoz gazındaki zararlı maddeler her geçen gün azalıyor.

Avrupa’da 2014, Türkiye’de 2016’da yürürlüğe giren Euro6 ile egzoz emisyon değerleri artık neredeyse sıfıra yakınsamış durumda.

MAN, 4 aşamalı bir geliştirme ile çevreyi koruma mücadelesine katkıda bulunuyor.

  • EGR: Euro 3 için 2000 yılından beri seri üretiliyor
  • Common Rail: Euro 3 için 2002 yılından beri seri üretiliyor.
  • Çift aşamalı turbo şarj: Euro 4 için 2004’ten beri seri üretiliyor.
  • SCR – MAN AdBlue®: Euro 4 ve 5 için 2005’ten beri seri üretiliyor.

Gördüğünüz gibi MAN, uzun yıllardır seri üretimde tatbik ettiği olgunlaşmış uygulamaları Euro6 için bir araya getirdi ve en çevreci motorlarla iş ortaklarının karşısına çıktı.

Üstelik MAN, en üst düzey çevre koruma önlemlerini herhangi bir yakıt artışına meydan vermeden sağlıyor. Katı sınır değerleri sağlamak, yakıtı düşürmek ve CO2 çıkışını azaltmak için teknolojiler üretiyor.

MAN ekoloji ve ekonomiyi harika bir şekilde bir araya getiriyor. Bunun en güzel örneği; çok kapsamlı yakıt ekonomisi paketi sayesinde tüketimi Euro 6 sınıfında da düşüren, CO2 emisyonunu azaltan ve bunlarla çevre için önemli bir avantaj sağlayan yeni TGX ve TGS çekici ve kamyonlar.

Daha az yakıyor, daha fazla taşıyor, daha az masraf çıkarıyor, daha çok kazandırıyor! Ve tüm bunları yaparken çevreye zarar vermiyor.

İşi uzmanından daha detaylı bir şekilde öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yolda, yükte, yatırımda; MAN yanında!