Eğitim2

Eğitim2

En güncel teknolojilerle donatılan yüksek kaliteli MAN ticari araçları sunmuş olduğu üstün performans, yüksek konfor ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri ile de sektörde standartları belirleyici konumdadır.

Standartları belirleyen sadece üstün teknoloji ürünü araçlarımız değil, aynı zamanda sunmuş olduğumuz satış ve satış sonrası hizmetlerimizdir. Bu hedefle, tüm araçlarında güvenlik, performans ve konforu ön planda tutan MAN, artan maliyetlere karşı geliştirdiği öncü çözümleri ile yaşam boyu iş ortağı olan müşterilerinin her zaman yanında olmakta ve ileri teknoloji araçlarının teknik ve kullanım eğitimlerini MAN Eğitim Akademisi aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Bayi Eğitim Programlarımız

MAN satış ekibimizin eğitim ihtiyaçları dikkate alınarak her yıl “Aslan Eğitimleri” düzenlenmektedir. Eğitimler; kurumsal kültür, takım çalışması, zaman yönetimi, satış teknikleri, liderlik gibi sosyal içerikli konuların yanı sıra ürün gamı eğitimleri, benchmarking, finans ve hukuk gibi organizasyonun ihtiyacı olan teknik düzeydeki konuları da kapsamaktadır.

Servis danışmanları ve müşteri ilişkileri sorumlularımız için her yıl MAN Akademi Eğitim Programı çerçevesinde farklı düzeyde eğitimler düzenlenmektedir. Ayrıca yapılan ihtiyaç analizleri çerçevesinde, tüm çalışanlarımızın teknik, sosyal ve davranışsal gelişimleri de desteklenmektedir. Bu eğitim programlarında, MAN servis süreçleri, garanti, ürün teknik eğitimleri, iletişim, satış teknikleri ve takım çalışması gibi pek çok konu uygulamalı modüler eğitim perspektifi ile gerçekleştirilir.

Servis müdürlerimiz için de “Servis Müdürü Aslan Eğitim Programı” yürütülmektedir. Bu eğitim programı MAN servis süreçleri, yedek parça süreçleri, garanti ve ürün teknik eğitimlerinin yanı sıra liderlik, takım yönetimi ve iletişim gibi eğitimleri kapsamaktadır.

Ayrıca yedek parça danışmanlarımız için her yıl “Yedek Parça Aslan Programı” düzenlenmektedir. Bu eğitim programında MAN servis süreçleri (yedek parça), garanti, IT sistemler, bakım ve onarım paketleri, MAN ürün yelpazesi ile yedek parça satış argümantasyonu, takım çalışması, zaman yönetimi gibi pek çok konuda eğitimler verilmektedir.

MAN yetkili servis organizasyonumuzun teknik kadrosu için de MAN Akademi Eğitim Programları çerçevesinde motordan şanzımana, elektrik donanımından diyagnostik eğitimlere kadar çok geniş bir yelpazede düzenli olarak pratik ağırlıklı eğitimler gerçekleştirilmektedir. Eğitimler sonunda teknik personel teorik ve uygulamalı sınavlara tabi tutulur. Sınavda başarı gösteren MAN teknik personeli, MAN bakım teknisyeni, MAN elektrik/mekanik teknisyeni ve MAN uzman teknisyeni gibi unvanları almaya hak kazanır. Bunun yanı sıra teknik personelin sosyal gelişimine yönelik de eğitimler düzenlenmektedir.

Müşteri Eğitim Programı

MAN ProfiDrive® Sürüş Eğitimleri;

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. olarak müşterilerimize araçların tesliminden sonra da çeşitli eğitim faaliyetleri ile destek olmaya devam etmekteyiz. MAN ProfiDrive® Akademi’nin sertifikalı profesyonel eğitmen kadrosuyla, araç kullanıcılarımıza, filo yönetici ve sahiplerine yönelik ihtiyaçlara özgü eğitimler gerçekleştirilmektedir. Eğitimler uygulamalı olarak, hem teorik hem de pratik aşamalardan oluşmaktadır. Verilen eğitimlerden bazıları:

  •  MAN Ticari Araç Teknolojileri ve Araç Tanıtımı
  •  MAN Off-Road Eğitimleri
  •  MAN On-Road Eğitimleri
  •  Sürüş Güvenliği Eğitimleri
  •  Seyahat ve Belediye Otobüsü Eğitimleri
  •  Özel Eğitimler…