Astosan Süt ve Gıda, araç filosunu 3 adet yeni MAN çekiciyle güçlendirdi

Astosan Süt ve Gıda, araç filosunu 3 adet yeni MAN çekiciyle güçlendirdi

Balıkesir bölgesinde çeyrek asırdır, süt tozu, peynir altı suyu ve demineraliz peynir altı suyu tozu alanlarında üretim yapan sektörün güçlü firmalarından Astosan Süt ve Gıda A.Ş., filosunu yeni MAN çekicilerle güçlendirdi. Firma, yeni araç yatırımı kapsamında satın aldığı 3 adet MAN TGS 18.470 4X2 BLS-GA Retarder çekiciyi, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkili satıcılarından Lokman Koçaslan Otomotiv’den teslim aldı.

Yaşam boyu iş ortağı gördüğü müşterilerine ileri teknoloji araçları ve satış sonrası hizmetleri ile güven veren MAN, araç teslimatına hız kesmeden devam ediyor. MAN’ın teslimat yaptığı son firma da Astosan Süt ve Gıda A.Ş. oldu. Balıkesir’in Gönen ilçesinde 1995 yılında, süt tozu üretim ile faaliyetine başlayan Astosan Süt ve Gıda; kısa sürede ürün yelpazesine kattığı peynir altı suyu ve demineraliz peynir altı suyu tozu üretimi ile sektörün güçlü firmalarından biri haline geldi. Büyümesine paralel olarak, filosunu yeni araçlarla güçlendirme kararı alan Astosan Süt ve Gıda, yeni yatırımlarında ise MAN çekicilerini tercih etti.

Firma; performans, dayanıklılık ve düşük işletme maliyetinin yanı sıra satış sonrası verilen hizmetler nedeniyle tercih ettiği 3 adet MAN TGS 18.470 4X2 BLS-GA Retarder çekiciyi, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkili satıcılarından Lokman Koçaslan Otomotiv’den teslim aldı. Lokman Koçaslan Otomotiv’de düzenlenen teslimat törenine Astosan Süt ve Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akpınar, Genel Müdür Aydın Özdemir, Filo Yöneticisi Aydın Tire ile Lokman Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Müjdat Aras ve Bölge Satış Sorumlusu Melih Kazi katıldı.

“MAN, aradığımız tüm kriterleri bize sunuyor”

Törende sembolik MAN anahtarını teslim alan Astosan Süt ve Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akpınar, yaptığı konuşmada; MAN markasına duydukları güvene vurgu yaparak, şunları söyledi; “Filomuza araç alırken çeşitli kriterlere bakıyoruz. Özellikle sağlamlık, güvenilirlik ve düşük işletme maliyeti bizim için büyük önem taşıyor. Ayrıca verdiğimiz hizmeti kesintisiz sürdürebilmemiz açısından da satış sonrası hizmetlere de ayrı bir önem veriyoruz. Ve aradığımız tüm bu hizmetleri de MAN, bize sunuyor. Bu da MAN’ı tercih sebebi yapıyor. Firma olarak, Alman teknolojisi ile araçlarını üreten MAN markasına güveniyoruz.”

Teslimat töreninde yeni MAN çekicilerinin Astosan Süt ve Gıda A.Ş.’ye hayırlı olmasını dileyen Lokman Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Müjdat Aras da iş birliklerinin devamı temennisinde bulundu.