Karayolları Genel Müdürlüğü, karla mücadele için 25 adet MAN aldı

Karayolları Genel Müdürlüğü, karla mücadele için 25 adet MAN aldı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), karla mücadele için 25 adet MAN TGS 33.430 6×6 aldı. MAN tarafından Türkiye’nin zorlu kış şartları için özel ekipmanlarla donatılmış olan araçlar, yurt genelindeki 17 farklı Bölge Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek. Karayollarında kar küreme ve tuzlama çalışmalarında görev alacak olan araçlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı törenle karayolları yetkililerine teslim edildi. Bakan Karaismailoğlu, törende MAN’ın kar bıçaklı, tuz serpme aracına binerek, bir süre kullandı.

Türkiye’nin zorlu kış şartlarına hazırlanan Karayolları Genel Müdürlüğü, filosunu yeni araç ve ekipmanlarla güçlendirdi. Karayolları Genel Müdürlüğü, bu kapsamda kış mevsiminde yol açma çalışmalarında görev almak üzere 25 adet MAN TGS 33.430 6×6 aldı. Yeni araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Ankara’daki Akköprü Atölye Müdürlüğü’nde düzenlenen “Karla Mücadele ve Yol Bakım Hizmetleri İçin Alınan Yeni Araçların Hizmete Verilmesi Töreni” ile teslim edildi.

Bakan Karaismailoğlu, MAN aracını kullandı

Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, ilgili birim yöneticileri, Karayolları Genel Müdürlüğü çalışanları ve MAN Kamyon Otobüs A.Ş. adına Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu katıldı.

Törende sırasında yetkililerden araçlarla ilgili bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, beraberindekilerle birlikte araçları inceledi. Bakan Adil Karaismailoğlu daha sonra teslimatı yapılan ve karla mücadele çalışmalarında görev alacak olan MAN TGS 33.430 6×6 aracına binerek, test sürüşü yaptı.

“Makine ve ekipmanlar, şehirlerimiz için hayati bir vazife üstlenecek”

Teslimat töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bugün aldığımız makine ve ekipmanlar, özellikle kış şartlarının yoğun yaşandığı şehirlerimiz için hayati bir vazife üstlenecekler. Kars’ta, Ağrı’da, Trabzon’da, Erzurum’da, kısacası yurdumuzun dört bir yanında, kara kışın ortasında yollarımızı açık tutacaklar, can ve mal emniyetimizi sağlayacaklar. Okula giden çocukların, fabrikasına giden işçinin, ürününü pazara götüren çiftçinin yaşlıların, hastaların, umudu olacaklar. Ne mutlu bizlere ki bu araçları bugün ihtiyacı olan bölgelerimize göndererek, kış bastırmadan önce karayolları ekiplerimizin karla mücadele aracı ihtiyacını karşılamış oluyoruz.”

“Türkiye’nin zorlu kış şartları için özel ekipmanlarla donatıldı”

Teslimatı yapılan MAN TGS 33.430 6×6 araçlar hakkında bilgi veren MAN Kamyon Otobüs A.Ş. Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu ise, şunları söyledi:

“Araçlarımız, Türkiye’nin zorlu kış şartlarına görev yapabilecek pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bunların başında ise, özel kış ekipmanları geliyor. Araçlarımız, fabrikadan özel kış ekipmanları ve üstyapı için tüm hazırlıkları ile birlikte üretiliyor ve bu şekilde üretim bandından çıkıyorlar. MAN olarak, karla mücadele de önemli bir görev üstlenecek araçlarımızı, kaliteden ödün vermeden ve tam da bu alanda hizmet edecek şekilde ürettiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki araçlarımız, insanlarımızın can ve mal güvenliğinde çalışacaklar. Bu yüzden de araçlarımızın hayati görevlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmeleri için en küçük ayrıntılara bile büyük önem veriyoruz. Araçlarımız, Türkiye’nin farklı noktalarında yer alan 17 ayrı Karayolları Bölge Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecekler. Biz de MAN olarak, ülkemizin 31 farklı noktasında bulunan yetkili servislerimiz ile araçlarımıza en iyi hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Araçlar, ülkemize ve insanımıza hayırlı, uğurlu olsun, yollarımızı açık tutsun.”